Dr. Fatih Tanrıverdi

Dr. Fatih Tanrıverdi

Dr. Fatih Tanrıverdi 1973 yılında Kayseri’de doğmuştur. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1998-2007 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında uzmanlık, ve Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı’nda yan dal uzmanlık eğitimlerini tamamlamıştır. 2002-2003 yılları arasında İngiltere’de research fellow olarak “University College London, Royal Free College, Molecular and Neuroendocrinology” kliniğinde Prof. Dr. Pierre Bouloux ile nöroendokrinoloji- moleküler endokrinoloji alanında çalışmıştır.
İlgi alanları nöroendokrinoloji, adrenal hastalıklar ve diyabet teknolojileri olup SCI ve SCI-E kategorilerinde 120 adet uluslararası yayını bulunmaktadır. 2007 yılında TEMD “En İyi Genç Araştırıcı Ödülü” birinciliğine layık görülmüştür. 2012 yılında kafa travmasına bağlı nöroendokrin değişiklikler alanında yaptığı uluslararası nitelikli çalışmalar nedeniyle TÜBİTAK Teşvik Ödülüne layık görülmüştür. 2010 yılında doçent, 2015 yılında profesörlük ünvanı almıştır.
2018 yılında Erciyes Üniversitesindeki akademik görevinden istifa etmiştir. Halen Memorial Kayseri Hastanesinde endokrinoloji uzmanı olarak görev yapmaktadır.