Dr. Taner Bayraktaroğlu

Dr. Taner Bayraktaroğlu

Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam.

(Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı, Zonguldak)

Tıp eğitimini 1994’te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi. İç Hastalıkları Eğitimini 1996-2000 yılları arasında İstanbul Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Kliniği’nde, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Yandal Uzmanlık eğitimini 2004-2007 yıllarında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Sağlık Bakanlığı Kastamonu Şenpazar Merkez Sağlık Ocağı’nda, Balıkesir Kepsut Gökköy Sağlık Ocağı’nda, Sosyal Sigortalar Kurumu Karabük Hastanesi’nde ve Sağlık Bakanlığı Mersin Devlet Hastanesi’nde çalıştı.

2002 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Yardımcı Doçentlik görevine başladı. 2008 yılında Doçentliğini aldı.

2014 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde İç Hastalıkları – Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Profesörü oldu.

2014-2016 yıllarında Tıp Fakültesi Dekanlığı, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Alanıyla ilgili akademik ve mesleki faaliyetleri gerçekleştirirken 2017 yılında faaliyete geçen Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi “Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi”nin Kurucu Müdürüdür. Ülkemizde “Podoloji Ön Lisansı, Podoloji Yüksek Lisans ve Podoloji Doktora” eğitim programlarının kurucu öğretim üyeliğini ve yürütücülüğünü yapmaktadır.

Halen Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanlığı ve Merkez Müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir. Uluslararası ve ulusal 150’nin üzerinde bildiri ve makalesi vardır.

Prof. Bayraktaroğlu, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Obezite Araştırmaları Derneği, Avrupa Endokrin Derneği üyesidir.

Ayrıca “Turkish Journal of Diabetes and Obesity-Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi”nin ve “Medical Journal of Western Black Sea-Batı Karadeniz Tıp Dergisi”nin Baş Editörüdür. Ayrıca “Frontiers in Clinical Diabetes” yayınevinde Editörlük, Yükseköğretim ve Bilim Dergisi “Yardımcı Editörlüğü” görevlerini yürütmektedir.

Evli ve iki çocuğu vardır. Bildiği yabancı diller İngilizce ve Almanca’dır.